Skip to content
Home » Pradžia » VALANDA 00

VALANDA 00

Rež.: Felicija Feiferė

Gegužės 5d. 20:00
VŠDT Mažoji salė
Būtina registracija

„Jo veidas buvo visiškai senas, bet iš to kaip ėjo, buvo galima spręsti, kad jis tiktai dvidešimties metų. Jis, senio veidu, atsisėdo šalia jų ant suoliuko. Rankose laikė laikrodį. Jis buvo sustojęs…“ (ištrauka iš Volfgango Borcherto apsakymo „Virtuvės laikrodis“.

Kokia ta kelionė namo iš karo fronto? Ar atrasti namai dar tebėra Namais? Galbūt mirtis po tokių išgyvenimų, pasak Volfgango Borcherto, galėtų būti visai pakenčiama? „Valanda 00“ skiria kraupią praeitį nuo dabarties, kai dar sekundę nežinai kur eiti ir kas tavęs laukia. Kuriamo spektaklio herojus atkakliai ieško savo vietos pokario pasaulyje, kuriame nebeliko kasdienybės Rojaus.

Kūrybinė komanda

Režisierė: Felicija Feiferė

Scenografija: Laura Lušaitytė

Choreografija: Agnė Rickevičienė

Muzika: Vygintas Kisevičius

Video projekcija: Linartas Urniežius

Vaidina

Viktorija Aliukonytė
Gerda Papartytė
Simona Glazauskaitė
Jokūbas Naglinskas
Titas Masys
Gerda Dapkūnaitė
Monika Wolyniec
Kipras Šivickas
Ieva Kazokaitė
Rokas Žvirblis
Beatričė Balaišytė
Kristupas Sterbavičius
Nojus Staknys
Vakarė Mozūraitė

V. Borchertas – vienas talentingiausių pokario vokiečių literatūros atstovų, išgyvenusių karo siaubą. Jo patirtis, ryšys su savuoju laikmečiu ir žmonėmis apsprendė dominuojančią kūrybos temą – grįžusios iš karo jaunosios kartos likimą. Antrojo pasaulinio karo fonas, atspindintis šiandienos realijas, nuolat verčia ieškoti atsakymo į klausimą „o kas toliau?“ 

Spektaklio kūrėjai jautriai ieškodami atsakymo į šį klausimą, kuria teatrinius paveikslus aktualiomis V. Borcherto kūrybos temomis, kviečia aiškintis kokiomis vertybėmis gyvena dabartinė karta ir nagrinėti, kaip ji skyrėsi nuo savo tėvų ir senelių kartos. „Valanda 00″ – tai būsena, kai akimirkai sustoja laikas, kažkur įvyksta pabaiga, o kitur ateina nauja pradžia.

Spektaklio režisierė VU dramos teatro vadovė Felicija Feiferė.

VU Kultūros centro inicijuotas projektas „Valanda 00″ – tai siekis parodyti, kad teatre įmanoma kalbėti apie šiuolaikinėje visuomenėje aktualias problemas karo akivaizdoje, taip pat teatrinio veiksmo būdu skatini diskusiją ir kurti dialogą visuomenėje. VU studentai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse ir mokosi visapusiškai pažinti ir suprasti teatro meno procesus. Kūrybines dirbtuves ir seminarus veda tokie scenos meno profesionalai kaip režisiere Felicija Feifere taikomojo teatro kūrėja Kristina Werner (Vokietija), improvizacijos dėstytojas Vytautas Kontrimas ir kt., kuria finalinį projekto spektaklį „Valanda 00″, kuris bus pristatytas auditorijai jau lapkričio mėnesį.

Daugiau info: VU KULTŪRA